Zainteresowanie dzieci zawodami i specyfiką danego zawodu

Kolejne pytanie zawarte w ankiecie skierowane do nauczycieli i wychowawców przedszkoli dotyczyło ich zdania na temat tego, czy zauważyli, aby dzieci wykazywały zainteresowanie zawodami oraz specyfiką danego zawodu. Dane ilustruje |Wykres nr 31|:

Wykres nr 31. Zainteresowanie dzieci zawodami i specyfiką danego zawpraceodu według opinii nauczyciela.

 

 

Źródło: opracowanie własne.

Większość respondentów, stanowiąca 60% (12 osób) ogółu uważa, że najmłodsi wykazują zainteresowanie zawodami i wybrała odpowiedź o treści: zdecydowanie tak. Hasło: raczej tak, zaznaczyło 25% (5 osób) ankietowanych, a 15% opiniodawców (3 osoby) sądzi, że ta kwestia zależy w dużej mierze od dziecka, jego wiedzy i zainteresowań. Odpowiedzi: raczej nie oraz nie, nie wybrał żaden z respondentów.

Sądzę, iż tego rodzaju zainteresowania u małych dzieci można zaobserwować również poza środowiskiem, jakie stanowi placówka przedszkolna. Na podwórkach, czy chociażby w domowym zaciszu niejednokrotnie zauważyć można np. dziewczynki bawiące się „w sklep” albo „w kucharki” i chłopców wybierających zabawy w „policjantów i złodziei”, czy w „żołnierzy”.

Reklamy

Informacje o prace2012

piszemy dobre prace
Ten wpis został opublikowany w kategorii prace licencjackie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s