Miejsce tematyki związanej ze światem pracy i światem zawodów w planach wychowawczych nauczycieli

Preorientacja zawodowa realizowana przez kadrę pedagogiczną dotyczy tego, jak dużo miejsca ich w planach wychowawczych zajmuje tematyka związana ze światem pracy i

Wykres nr 30. Miejsce tematyki związanej ze światem pracy i światem zawodów w planach wychowawczych nauczycieli.

 prace

Źródło: opracowanie własne.

Tematyka związana ze światem pracy i światem zawodów, stanowi stały element planu, ale występuje, jako uzupełnienie tematyki głównej – tak odpowiedziała dokładnie połowa respondentów, bo 50% (10 osób) grupy badawczej. Dla niewiele mniejszej liczby wychowawców przedszkolnych – 40% (8 osób) występuje od czasu do czasu, bardziej przypadkowo. Pozostałe 10% (2 osoby) uznało, że stanowi stały i częsty element występujący w ich planach wychowawczych. Do wyboru była jeszcze odpowiedź: nie ma dużego znaczenia, ale żaden z opiniodawców nie uznał jej za stosowną.

Myślę, że tematyka związana ze światem pracy i światem zawodów powinna być stałym elementem programu wychowania przedszkolnego, ponieważ dzieci często interesują się tymi zagadnieniami, o czym świadczy chociażby chęć zabawy w różne zawody (zabawa „w sklep”, „we fryzjerkę”, „w policjantów i złodziei” itp.). Ich zasób wiedzy wynika głównie z obserwacji i informacji uzyskanych od rodziców – warto więc uzupełnić go o dodatkowe wiadomości, dzięki czemu najmłodsi poszerzą swoje poglądy o wyżej wspomnianej problematyce.

Reklamy

Informacje o prace2012

piszemy dobre prace
Ten wpis został opublikowany w kategorii pisanie prac magisterskich, licencjackich i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s